Jak wybrać dobre łóżeczko dla małego dziecka?

2019-04-05

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak dobrać najlepsze łóżeczko dla swojej pociechy. Jeśli także się nad tym zastanawiasz, sprawdź już teraz nasze wskazówki!

 

Do wyboru mamy dzisiaj pełną gamę różnych łóżeczek dla dziecka. W związku z tym często pojawia się pytanie – jak wybrać to najlepsze?

 

Dobre łóżeczko dla dziecka powinno być nie tylko estetyczne, ale również powinno być bezpieczne, solidne oraz funkcjonalne. Na co konkretnie powinniśmy patrzeć podczas zakupów? Zachęcamy do sprawdzenia naszych porad!

 

Łóżeczko z barierkami – najlepsze dla malucha

Dla najmłodszych dzieci najczęściej wybierane są łóżeczka z barierkami. To doskonały wybór, ponieważ takie łóżeczko może wystarczyć nawet na pierwsze dwa lata życia dziecka.

 

Gdy chcemy zdecydować się na taki model, wybierzmy ten, który posiada możliwość regulacji wysokości stelaża pod materac, a także demontażu jednej lub dwóch barierek. Dzięki temu dziecko będzie mogło korzystać z niego na dłużej.

 

Do wyboru mamy wiele takich modeli, na przykład klasyczne łóżeczka z drewnianymi palikami albo nowoczesne alternatywy, na przykład łóżeczko Pinio Moon https://mifili.pl/pinio-moon/148-od-reki-pinio-moon-lozeczko-120x60.html, które posiada specjalny, ażurowy panel.

 

Bezpieczne dla dziecka materiały

Niezależnie od tego, na jakie łóżeczko się zdecydujemy, warto zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo. Co dokładnie kryje się pod tym terminem?

 

Bezpieczne łóżko dla dziecka powinno być wykonane z odpowiednio dobranych i wykończonych materiałów, a także powinno posiadać bezpieczną – solidną i trwałą konstrukcję.

 

Łóżeczka dziecięce wykonuje się najczęściej z płyt meblowych, na przykład łóżeczko Pinio Moon, jak również z drewna litego. Przed zakupem sprawdźmy, czy producent zastosował atestowane materiały, farby oraz lakiery, które nie będą toksyczne dla malucha.

 

Bezpieczne łóżeczko nie powinno także posiadać ostrych elementów. Gdy zostało wykonane z drewna naturalnego, jego nawierzchnia powinna być gładka i nie może mieć drzazg.

 

Łóżko, które rośnie razem z dzieckiem

Jeżeli chcemy kupić łóżeczko dziecięce, które będzie mogło posłużyć maluchowi na długo, w takim przypadku warto wybrać model, który będzie rósł razem z nim.

 

Łóżeczka z barierkami nadają się do tego celu bardzo dobrze! Przykładowo, łóżeczko Pinio Moon pozwala na obniżenie wysokości materaca, gdy dziecko jest coraz starsze. Dodatkowo, można zdemontować w nim cały bok łóżeczka, aby dziecko mogło korzystać z niego samodzielnie.

 

W zależności od wymiarów łóżka może być ono stosowane od pierwszego dnia życia dziecka aż do osiągnięcia przez nie 2-3 roku życia w zależności od jego wzrostu. Dopiero potem trzeba będzie wymienić je na łóżko w większym rozmiarze.

 

Zatem wtedy, gdy chcemy zakupić dobre łóżeczko dla dziecka, pamiętajmy o powyższych poradach. Dzięki nim znalezienie odpowiedniego modelu będzie jeszcze łatwiejsze!